ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Rádi Vám poradíme: 604 786 501

Degustace vín Adi Badenhorst 16.-17.9. 2021 Zlín

Degustace vín Adi Badenhorst 16.-17.9. 2021 Zlín

A.A. Badenhorst Family Wines

​Degustační dny se konají tento čtvrtek a pátek.

16.-17.9.2021 v naší vinotéce na Smetanově ulici 768 ve Zlíně.
Budou probíhat neřízeně, formou otevřených dveří, takže můžete dorazit kdykoliv během otvírací doby. 10-12 a 13-19 hod.

 

Jsme neskutečně rádi, že Vám můžeme představit malé soukromé vinařství, kde stále běhá a vyrábí svá vína majitel Adi Badenhorst. Nebýt Milese Mossopa, tak se k Adimu nemáme šanci dostat. Má jen pár svojich lahví pro celý svět a právě pár z nich najdete a budete moct degustovat u nás ve Zlíně.

Každý rok si drží první pozice mezi nejlépe honocenými víny JAR. Je neuvěřitelně skromný a velmi ambiciózní člověk a hlavně dnes i náš kamarád.

„Možná nebudu vyrábět nejlepší vína na světě, ale nejvíc nature“, byla úvodní slova jihoafrického vinaře Adiho Badenhorstse. A tak to je! Trsy hroznů jdou z vinic přímo do tanku, víno kvasí přírodními kvasinkami a jedinou přísadou je trochu síry. 
 
Andre Adrian (Adi) Badenhorst studoval enologii v Elsenburgu, pracoval několik let v Chateau Angelus, v údolí severní Rhône a také na Wither Hills na Novém Zélandu. Adi také strávil čas ve vinařství Simonsig, Steenberg a Groote Post v Jižní Africe. Po 9 let byl vinařem v Rustenbergu, jednom z nejprestižnějších jihoafrických vinařství.

Adi a jeho bratranec Hein zakoupili v roce 2008 farmu ve Swartlandu se starými vinicemi (nejstarší v regionu), které byly vysazeny v roce 1951. Farma je velká 60 hektarů. Polovina půdy je v současnosti využívána k výrobě. Celkem vyrábějí ročně asi 200 000 lahví. Sklizeň hroznů je asi 300 tun. Podloží je žulové s dobrou drenáží a bez zavlažování dává vínům minerální charakter.Adi rád experimentuje, různé odrůdy jsou vinifikovány samostatně a smíchány do cuvée, některé jiné hrozny také vinifikuje společně. 

Chenin Blanc - Golden Slopes je fantastická vinice v oblasti Swartland západně od Kapského města. Víno 100% Chenin Blanc z vinic vysázených roku 1966.
Extrémně zkoncentrované víno s tóny citrusů a jablek ve vůni. V chuti je texturuvané a skvěle vybalancované s extrémně dlouhou dochutí s tóny meruněk a broskví.
Vždy délka a komplexnost jsou hlavními atributy tohoto vína. Ročník 2017 byl zcela výjimečný a díky chladnějším nocím víno získalo větší koncentraci a svěží dlouhou dochuť.  Tim Atkin dal tomuto vínu 96 bodů a od Plattera získalo víno 5 hvězd z 5. 

Příští degustace bude probíhat ve čtvrtek a pátek 23.-24.9. 2021
Weingut Hans Wirsching
 

Rádi vám poradíme

Náš tým je připraven Vám pomoci s výběrem. Můžete využít i našeho sommeliéra.
Tel: 604 786 501

Široký výběr vín

U nás si můžete vybrat víno různých chutí z celého světa.

  

Doprava zdarma

Nabízíme dopravu zdarma ke každé objednávce nad 3 000 Kč.

Jsme rodinná vinotéka

Zakládáme si na osobním přístupu k našim zákazníkům.